Slaven Žužul: Pobijediti Hajduka u Splitu – neprocijenjivo

Slavlje igrača RNK Split i Slavena Žužula nakon pobjede nad Hajdukom u Splitu

Igor Tudor startao je porazom na klupi Hajduka. Split je slavio u gradskom derbiju. “Crveni” su zasluženo pobijedili sa 2-1 u utakmici koja je ponudila odličan nogomet, mnogo uzbuđenja, prilika i pogodaka, šteta je samo da je bilo tako malo gledatelja, tek njih oko 1500 na tribinama Parka mladeži zbog bojkota torcidaša.

Split je odigrao mnogo bolje ovu utakmicu, imali su u svojim redovima izvrsnog Antu Rebića koji je u nekoliko navrata učinio Hajdukovu obranu smiješnom, bio je asistent, a presudu Hajduku ispisao je njegov imenjak Ante Erceg s dva gola, koji je zaslužio naslov igrača utakmice. Nije pomoglo ni to što je Split igrao posljednjih desetak minuta s igračem manje, nakon isključenja Glavine zbog drugog žutog kartona. Jedini raspoloženi hajdukovac Kouassi promašio je kolosalnu priliku u 89. minuti za izjednačenje…

Split je zakoračio prema zoni Europa, a Hajduk sve više zaostaje i sve karte će morati baciti na finale Kupa. Tudor je pokušao promijeniti način Hajdukove igre pa je zaigrao s trojicom obrani, s Milićem na liberu te Maločom i Milovićem na stoperu. Pokazalo se to kao taktički harakiri jer je Rebić odlično koristio poziciju kad je sam izlazio na Maloču. Rebić, robusni i prodorni napadač Splita, bio je opasan kao vrag, već u 4. minuti pobjegao je Maloči, a on je startao na njega u šesnaestercu pa se činilo da je to jedanaesterac. Curilo je u Hajdukovoj obrani na sve strane pa su se nizale prilike pred vratarom Blaževićem. Pravo je čudo što su promašili Baraban pa i Rebić. Bilo je to pet, šest čistih prilika, pravi ziceri…

Hajduk je s druge strane prijetio jedino preko Kouassija, ali su te situacije bile rijetke. Golovi su pali nakon pola sata igre i bili su spektakularni. Posebno onaj prvi, Ercegov, za koji je sve napravio Rebić. Splitov napadač bio je u briljantnom prodoru, povaljao je po travi suparničke igrače, a onda centrirao loptu Ercegu na glavu. Njemu nije mu bilo teško zabiti iz blizine za 1-0. Za drugi gol Splita asistirao je Baraban, a Erceg je udarcem lijevom nogom pogodio mrežu Blaževića. Kouassi je smanjio zaostatak na 2-1 nakon jednog bljeska, udarcem sa 18 metara. Tudor je u nastavku igre vratio stvari na staro, stavio je Milovića na bok i posložio obranu s četiri igrača, ali ni to nije donijelo prevagu, tek je začepilo rupe, pa “crveni” nisu stvarali toliko izglednih prilika. Hajduk je zaigrao ofenzivnije stavivši Jozinovića i mladog Mujana, ali rezultat se nije mijenjao. Za prilikom Kouassija imaju pravo žaliti, ali Splitova pobjeda je zaslužena.

Izvor: jutarnji.hr, 04.05.2013.